6+1 dobrá rada a tipy pro výběr vířivky

6+1 dobrá rada a tipy pro výběr vířivky

Pokud o vířivce prozatím jen přemýšlíte, určitě se zeptáte, k čemu je vlastně dobrá? Odpověď je jednoduchá. Vířivka je možná tím nejlepším místem pro relaxaci, rehabilitaci, odpočinek a zábavu. A můžete v ní trávit čas s těmi, které máte nejraději. Protože teplou vodu plnou bublinek má rád každý.

1. Nejste tak bohatí, abyste si kupovali levnou vířivku

Hned začněme pěkně zostra – tím nejdůležitějším. Na trhu najdete spoustu vířivek, které mají různé provedení, design, rozměry i kvalitu.

S vířivkami je to stejné, jako u všech ostatních produktů.

Levná vířivka bude zcela jistě vyrobena z materiálů s nízkou životností, často budou měnit vlivem UV záření svoji barvu, budou mít menší mechanickou odolnost. Na první pohled mohou vypadat stejně, jako dražší vířivky, ale výrobce někde musel ušetřit.

Vybírejte kvalitní vířivku

 

Při rozhodování, kterou značku vířivky pořídit, preferujte ty, které byly vyrobeny v Evropě nebo v USA. Vyhněte se vířivkám z Číny. Jsou levné, ano, ale kvalita akrylátu i technologie (to je všechna ta technika ve vířivce, co má na starosti vodu) často pokulhává.

Vířivka je bezesporu luxusní produkt a nízká cena by vás měla varovat. Vířivce s cenovkou pod 100 tisíc Kč byste se měli raději obloukem vyhnout.

Proto byste se při výběru vířivky neměli řídit cenou, ale:

  • kvalitou provedení a materiálů
  • vysokou životností
  • skvělým a rychle dostupným servisem

Protože máloco vám víkend neotráví více, než vířivka plná zkažené vody a servis v nedohlednu.

 

2. Jakou velikost vířivky potřebujete?

Stačí se letmo podívat na katalog kteréhokoli výrobce a uvidíte, že vířivky se vyrábějí pro různý počet osob. Popřemýšlejte, kolik osob bude ve vířivce nejčastěji relaxovat společně. Jen vy s partnerem? Nebo i vaše děti?

Je zbytečné, pokud jste jen dva, pořizovat velkou vířivku pro šest osob. Samozřejmě, plánujete-li v dohledné době, že se vaše rodina rozroste, pak určitá rezerva dává smysl.

Počítejte však s tím, že čím větší vířivka, tím více energie a vody spotřebujete.

Nechte se obklopit bublinkami ve vaší vířivce

 

3. Spočítejte si dobře provozní náklady

Žádné strašení to není, ale spousta lidí na to zapomíná. Největší investice vás čeká na začátku, kdy vířivku kupujete. To je jasné. Musíte však také počítat s provozními náklady v sezóně a s udržovacími náklady mimo sezónu.

Protože z vířivky se voda, až na výjimky, nevypouští. A proto je nutné, aby technologie běžela a udržovala vodu téměř stále.

Když vířivku nepoužíváte, vždy ji nechávejte přikrytou izolačním termokrytem. Zvláště v zimě. Protože jinak budete topit, jak se lidově říká, pánubohu do oken.

Pravidelné náklady na vířivku se pohybují kolem 600,- až 1000,- Kč za měsíc. Samozřejmě je to hrubý odhad, realita je závislá na frekvenci používání vířivky, technologii a jejích rozměrech.

Levné vířivky mívají paradoxně velmi často větší spotřebu, takže co ušetříte při nákupu, zaplatíte za elektřinu. Setkali jsme se i s vířivkami, kde náklady na energii během pár let přerostly jejich pořizovací cenu.

Pořiďte si vířivku i na vaši zahradu a relaxujte

 

4. Rozmyslete si, kam vířivku umístíte

Moderní vířivky jsou připravené na celoroční a bezstarostný provoz venku. Nevadí jim horko ani mráz. Vířivka na zahradě je krásná a zároveň praktická.

Nejlepší místo pro vířivku je to, kde se budete cítit dobře. Ideální je, když poskytuje dostatek soukromí a zároveň výhled na něco hezkého, do přírody. V takové vířivce se nikdy nebudete nudit.

Složitější to je s umístěním vířivky na terase, domě nebo bytě.

První co musíte vyřešit je váha vířivky. Když je plná vody, váží stovky kilogramů. Na to běžná podlaha nebo strop nemusí být připravena. Možná tedy budete doma limitovaní právě místem, kde chcete vířivku mít.

Druhá věc v interiéru je zvýšená vlhkost vzduchu pocházející z teplé vody. Proto by měla být vířivka jen v místnosti, která má na stěnách nátěr proti vlhkosti nebo kachličky.

Vířivka je místo pro relaxaci, zábavu i rehabilitaci

 

5. Čím více trysek, tím lepší vířivka! Opravdu?

Každá dobrá vířivka obsahuje kombinace dvou základních druhů trysek.

  • Vodní trysky: mají na starosti vlastní masáž; z nich vytéká pod vysokým tlakem proud vody, u kterého lze měnit intenzitu.
  • Vzduchové trysky: ty poskytují jemné druhy masáží proudem vzduchu, ze kterého pak ve vodě vznikají jemné nebo větší bublinky.

Trysky ve vířivce jsou důležité pro kvalitní relaxaci

 

Ti nejlepší výrobci vířivek si uvědomují, že každá tryska znamená otvor do vodotěsné skořepiny a tím i potencionální místo problému a netěsnosti. Proto najdete v opravdu luxusních vířivkách paradoxně často méně trysek než v těch levných.

Důležitý ale není počet trysek, ale jejich provedení, způsob utěsnění a hlavně funkce trysek – některé zvládnou kombinaci vzduchu a vody a dokonale tak spojují masážní a terapeutickou funkci.

 

6. Údržbu a péči o vodu nepodceňujte

Pokud se o vodu ve vířivce dobře staráte, vydrží vám klidně déle než půl roku. Výměna vody není složitá, zvládnete ji sami, nebo vám ji dobrý prodejce přijede vyměnit.

Aby se voda nezkazila a nezapáchala, musíte používat chemii. Bez ní to bohužel nepůjde. Vyberte si takovou chemii do vířivky, která vám bude vyhovovat složením i cenou.

Pro správné fungování vybírejte si vhodnou chemii do vaší vířivky

 

Chemii používejte výhradně podle návodu – buď po každé koupeli nebo jen jednou týdně.

Filtr, který vodu čistí, je potřeba alespoň jednou za měsíc (podle toho, jak se často koupete) vyndat a pečlivě vyprat v čisté vodě, nebo použít speciální odmašťovač a poté jej vypláchnout do čista.

Když se budete o vířivku dobře starat, odvděčí se vám dlouhou životností.

 

7. Jakou značku vířivky zvolit?

I mezi kvalitními vířivkami jsou velké rozdíly. Například my nabízíme vířivky osvědčeného českého výrobce Caretta Spa, španělské vířivky s extrémně rozsáhlou nabídkou modelů Aquavia spa nebo exkluzivní a luxusní německé vířivky Riviera Pool s nekompromisní kvalitou a jedinečným designem.

AQUAVIA SPA

 

Pokud hledáte rozumný kompromis mezi kvalitou a cenou, podívejte se na pětimístnou rodinnou vířivku Aquavia Spa Aqualife 5. Je to velmi prodávaná praktická vířivka se čtyřmi sedátky a plně vybaveným lehátkem s celkem 28 hydromasážními tryskami a 14 vzduchovými tryskami.

Careta Spa

 

Jste-li jen dva, zvažte českou vířivku Gemino Fresh s českým barevným displejem a 28 nerezovými ultraplochými tryskami. Její výhodou je, že se vejde i do 80 cm dveří, takže ji lze instalovat do většiny interiérů.

 

Pokud si raději vybíráte vířivky na vlastní oči, zastavte se v našem Showroomu, kde si můžete vybrané typy vířivek vyzkoušet.

zpět