6 hlavních důvodů proč dát přednost venkovní sauně před vnitřní

6 hlavních důvodů proč dát přednost venkovní sauně před vnitřní

Venkovní sauny jsou stále populárnější díky svým jedinečným výhodám, které interiérové sauny nemohou nikdy nabídnout. A nejedná se jen o pozitivní vliv saunování na zdraví. Pokud máte na zahradě nebo terase dostatek prostoru, tento seznam benefitů venkovního saunování vám vaše rozhodování usnadní.

 

Sauna v interiéru

U vnitřní sauny řeší většina zájemců problém kam ji doma umístit. Hotový a zabydlený dům či byt jednoduše nepočítá s prostorem pro saunu.

Takže vás bude nejspíš čekat větší či menší rekonstrukce anebo spousta kompromisů s umístěním sauny.

U finské sauny navíc nesmíte zapomenout na nutnost zajistit přívod čerstvého vzduchu a větrání. A také prostory k ochlazení studenou vodou. I když zde nejspíš postačí sprcha v koupelně.

Výhodou interiérové sauny je pak to, že ve srovnatelné velikosti, provedení a výbavě bude vždy levnější než venkovní sauna. Odpadá totiž nutnost silnější konstrukce, dostatečně dimenzovaná tepelná izolace a střecha.

Také provoz vnitřní sauny bude stát méně – ohřev totiž začíná při pokojové teplotě kolem 20 °C a nikoli z venkovních teplot často i pod bodem mrazu.

Vnitřní sauna pak může být vyrobena z luxusních materiálů a mít velkoryse prosklené stěny. U sauny na zahradě musíte vždy myslet i na to, jak bude zvolenému materiálu vadit venkovní prostředí, déšť, mráz a slunce.

Takže jaké jsou ty výhody venkovní sauny?

Pořiďte si svoji vlastní venkovní saunu 

 

Důvod 1: Příroda, zážitky a estetika

Sauna uprostřed krásné zahrady, mezi vzrostlými keři a stromy, vypadá zkrátka skvěle. Z příjemně roztopené sauny můžete sledovat proměny přírody během roku, poslouchat šumění větru ve větvích stromů nebo pozorovat jak putují mraky na obloze.

V zimě se můžete ochladit čerstvým sněhem. Nebo skočíte do díry v ledu vašeho koupacího jezírka. Možností je spousty.

Ve venkovní sauně se nikdy nebudete nudit. Čeká vás hodně zábavy a zážitků. A to, plus klid a relaxaci, vám žádná sauna uvnitř domu nikdy nenabídne.

 

Důvod 2: Flexibilita rozměru i umístění

Na vaší zahradě jistě najdete místo, kam se vejde i ta největší rodinná sauna. Nemusíte řešit stísněný prostor doma, protože venku ho máte habaděj.

Umístění venkovní sauny tak můžete řešit bez jakýchkoli kompromisů. Aby co nejvíce vyhovovala všem vašim potřebám a preferencím.

Omezovat se nemusíte ani v rozměrech sauny. I když zde platí, že nikdy nepořizujte saunu zbytečně velikou, protože nezapomínejte, že budete muset pokaždé prohřát celý objem vzduchu.

Ale s tím vším vám rádi poradíme.

Venkovní sauna bude ozdobou vaší zahrady 

 

Důvod 3: Čerstvý vzduch a přirozená ventilace

Volný prostor, zeleň a čerstvý vzduch dokáží s lidským tělem i myslí doslova divy. Venkovní sauny tak představují příjemnější a zdravější prostředí, kde vás opustí všechny neduhy i stres..

Přirozená cirkulace vzduchu a lepší a rychlejší odvětrání minimalizují vznik plísní a růst nežádoucích bakterií, které se mohou u saun v interiéru přes sebelepší péči někdy vyskytnout.

 

Důvod 4: Snadná instalace bez bourání

Instalaci a stavbu venkovní sauny neprovází obvykle žádné stavební úpravy uvnitř domu. Odpadají tak komplikace při montáži, zvláště pokud si saunu objednáte u profesionálů, kteří vám ji celou vyrobí a sestaví.

A je úplně jedno, zda jste si přáli saunu na zahradě nebo na terase.

O tom, jak taková stavba sauny probíhá a jak dlouho trvá, se můžete přesvědčit například v tomto videu.

Bát se nemusíte ani zbytečně složité údržby venkovního obložení.

Saunujte se ve své vlastní venkovní sauně 

 

Důvod 5: Větší obytný prostor

Stavba venkovní sauny je ideální příležitost vybudovat i něco navíc. Nejčastěji to bývá místnost s odpočívárnou nebo zakrytá pergola s grilem.

Výhodou je, že pro temperování odpočívárny můžete využívat zbytkové teplo ze sauny.

 

Důvod 6: Zvýšení hodnoty nemovitosti

Venkovní sauna může významně zvýšit hodnotu vaší nemovitosti. Zvláště, pokud je dobře navržena a začleněna do celkového designu zahrady.

Může se stát atraktivním prvkem pro potencionální kupce, kteří ocení luxus a možnost relaxace přímo na zahradě. Venkovní sauna je stále symbolem komfortu a kvality života.

Venkovní sauna bude ozdobou vaší zahrady 

 

Vyzkoušejte výhody venkovního saunování na vlastní kůži!

Plánujete pořízení venkovní sauny a neumíte se rozhodnout? V saunovém showroomu naší dceřiné společnosti SaunaSystem najdete hned několik saun, které se určitě mohou hodit i na vaši zahradu.

Vyrobíme vám je v požadované velikosti i výbavě, jaké si řeknete.

Přijďte si je prohlédnout a nezávazně vyzkoušet!

zpět